Łazienka

Bateria wannowa ścienna: nowoczesne i klasyczne wzory

Armatura łazienkowa musi być dopasowana indywidualnie do konkretnego wyposażenia, z którym ma współpracować, ale nie można też zapominać o aranżacji wnętrza. Baterie wannowe, które są montowane przy wannie łazienkowej, można kupić dzisiaj zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wzorach. Oto przegląd najciekawszych modeli!

Baterie wannowe przeznaczone do montażu ściennego są oferowane w różnych wariantach. Różnią się nie tylko swoim wyglądem, lecz też funkcjami czy sposobem montażu. Co wybrać?

 

Baterie wannowe nowoczesne

 

Nowoczesna bateria wannowa ścienna to doskonały wybór dla osób, które preferują proste aranżacje wnętrz. Tego typu armatura łazienkowa przyciąga uwagę swoimi geometrycznymi kształtami – bez zbędnych ozdobników. Wylewka w takich modelach może być prosta lub lekko zakrzywiona.  

Do nowoczesnych wnętrz najczęściej wybierane są baterie o srebrnym, chromowanym kolorze, ale teraz modne są także baterie w kolorze starego złota, miedzi oraz czarnym.

Przy poszukiwaniu baterii wannowych warto także zwrócić uwagę na modele, które wyposażone są w dodatkowy zestaw prysznicowy – wtedy bateria do kabiny prysznicowej nie jest już konieczna.

 

Takie baterie dedykowane są do montażu przy wannie, która jednocześnie pełni rolę w prysznica. W tym celu instaluje się również parawany nawannowe, które wykonane są z hartowanego szkła.

Baterie wannowe retro

 

Gdy wnętrze ma być urządzone w stylu retro, w takim przypadku kapitalnym wyborem będzie bateria odzwierciedlająca założenia tego właśnie wystroju wnętrza. 

Retro baterie wannowe wyróżniają się zastosowaniem dwóch osobnych kurków oraz dekoracyjnymi detalami, na przykład efektownym malowaniem emalią czy oznaczonymi kurkami jako „hot” i „cold”.

 

Baterie wannowe podtynkowe

 

Armaturę wannową można zamontować nie tylko na ścianie, ale również jej kluczowe elementy konstrukcyjne mogą być umieszczone podtynkowo. Takie baterie wannowe, które określane są jako podtynkowe, są obecnie bardzo popularne.

Podtynkowe baterie wannowe składają się z prostych rozet umieszczonych na ścianie – jedna z nich przeznaczona jest jako wylewka, natomiast druga jako uchwyt do sterowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *