Łazienka

Czym jest brodzik konglomeratowy? Czy warto go kupić?

Do wykonania brodzika łazienkowego stosuje się różne rodzaje materiałów. Wśród nich prym wiedzie akryl, ale obecnie ma także godnego konkurenta – to konglomerat kamienny. Stylowo wyglądające brodziki konglomeratowe to doskonały wybór do nowoczesnego wnętrza. Co warto o nich wiedzieć przed podjęciem decyzji zakupowej?

Brodzik w połączeniu z kabina prysznicową tworzy niezbędne połączenie dla komfortowego korzystania z prysznica każdego dnia. Od rodzaju brodzika zależny jest nie tylko wygląd łazienki – zastosowane do jego wykonania materiały wpływają też na jego trwałość, wytrzymałość i sposób utrzymania w czystości.

Czym jest konglomerat kamienny?

 

Jedną z ostatnich nowości w branży łazienkowej jest brodzik konglomeratowy – to rodzaj brodzika, który wykonany jest z użyciem konglomeratu kamiennego, nazywanego inaczej lanym marmurem.

Konglomerat to materiał powstający z użyciem mielonego kamienia, głównie marmuru, który następnie łączony jest z lepiszczem – żywicą. Z takiego surowca formuje się potem różne elementy, między innymi brodziki łazienkowe.

Konglomerat przypomina swoim wyglądem kamień naturalny. Może być też poddawany procesom barwienia z użyciem pigmentów. Najpopularniejsze kolory to biały, czarny i szary, a także beżowy.

 

Rodzaje brodzików z konglomeratu

 

Najczęściej w sprzedaży można spotkać brodziki płaskie z konglomeratu kamiennego. Są nowoczesne i funkcjonalne – ze względu na ograniczoną liczbę zakamarków nie wymagają czasochłonnego czyszczenia.

Do wyboru są różne kształty i wymiary brodzików konglomeratowych, między innymi brodziki prostokątne, które są jednym z głównych hitów w aranżacji łazienek, a także brodziki kwadratowe i półokrągłe. Dostępne są w ustandaryzowanych wymiarach, dlatego można łatwo dopasować je do dostępnych w sprzedaży kabin prysznicowych.

Wobec tego brodzik z konglomeratu to ciekawa alternatywa dla popularnych brodzików akrylowych – są wytrzymałe, trwałe, estetyczne, niepodatne na przebarwienia. Warto więc wziąć je pod uwagę wtedy, gdy urządza się nowoczesną łazienkę w domu lub mieszkaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *