Łazienka Wystrój Wnętrz

Czym są toalety bez kołnierza? Najważniejsze informacje o toaletach bezkołnierzowych

Toaleta standardowa wyposażona jest w podwinięty kołnierz na obrzeżu, spod którego rozprowadzana jest woda. Teraz w sprzedaży znajdują się także toalety bez kołnierza, które reklamowane są jako nowoczesna, wygodna i higieniczna alternatywa dla toalet kołnierzowych. Co warto o nich wiedzieć?

 

Czym jest toaleta bezkołnierzowa?

 

Toalety określane jako bezkołnierzowe, bez kołnierza czy z angielskiego jako rimless są obecnie jednym z największych hitów w aranżacji łazienek. Tego typu konstrukcje różnią się od standardowych toalet z kołnierzem – jego brak przekłada się na większy komfort użytkowania oraz mniejsze problemy z utrzymaniem czystości.

W toaletach bez kołnierza stosuje się specjalny element odpowiadający za rozprowadzanie wody – ma on postać rynienki umieszczonej pod spłuczką. Jest ona tak wyprofilowana, aby skutecznie rozprowadzać wodę po całej toalecie.

 

Toalety bez kołnierza – maksymalna higiena

 

Ze względu na swoją konstrukcję toalety bez kołnierza są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, dlatego stanowią atrakcyjną alternatywę dla toalet z kołnierzem. 

Pod kołnierzem bardzo często zbiera się dużo kamienia i innych zanieczyszczeń. Ich usunięcie jest bardzo trudne, dlatego też toalety standardowe mogą wtedy stanowić źródło wielu groźnych drobnoustrojów. Konieczne jest wtedy ich systematyczne czyszczenie, co zajmuje dużo czasy i wymaga stosowania specjalnych środków czystości.

Z kolei toaleta rimless ze względu na brak kołnierza nie wymaga od użytkownika czasochłonnego czyszczenia – dzięki temu można korzystać z toalety higienicznej, bezpiecznej.

Ile kosztują toalety bezkołnierzowe?

 

Zakupienie toalety bez kołnierza nie jest związane z wysokim wydatkiem – obecnie, ze względu na popularność tej technologii, koszty tych sanitariatów rozpoczynają się już od około 350 złotych.

Do wyboru jest wiele modeli, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się modele wiszące. Nowoczesna toaleta wisząca w połączeniu z systemem podtynkowym to doskonały wybór do łazienki urządzonej we współczesnym stylu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *