Łazienka

Jaką baterię do kabiny prysznicowej kupić?

Przy zakupie baterii przeznaczonej do kabiny prysznicowej trzeba wziąć pod uwagę jej sposób obsługi, montażu, funkcje, a także estetykę. O czym warto pamiętać, dobierając tego typu armaturę łazienkową?

Prysznice są obecnie montowane w większości łazienek w Polsce – można zobaczyć je w małych łazienkach w blokach, a także dużych pomieszczeniach kąpielowych w domach. Producenci wychodzą naprzeciwko potrzebom klientów i prezentują wiele modeli baterii prysznicowych. Co warto wybrać?

 

Rodzaje baterii prysznicowych

 

Baterie prysznicowe można podzielić na różne kategorie, dlatego poniżej prezentujemy przegląd najpopularniejszych wariantów.

 

Armatura prysznicowa – sposób montażu:

 

  • baterie ścienne natynkowe
  • baterie ścienne podtynkowe

Armatura prysznicowa – konstrukcja:

 

  • bateria prysznicowa z wylewką i zestawem prysznicowym
  • bateria prysznicowa z zestawem prysznicowym

Najczęściej kupowana bateria do kabiny prysznicowej to model wyposażony w zestaw prysznicowy, bez wylewki. W skład zestawu prysznicowego może wchodzić zwykła słuchawka z wężem, ale może on także zawierać dodatkową deszczownicę.

 

O czym warto pamiętać przy zakupie?

 

Dobra bateria do prysznica musi przede wszystkim spełniać wymagania użytkownika, dlatego warto poświęcić wtedy chwilę na zapoznanie się z dostępnymi modelami i dobrać ten dopasowany do swoich potrzeb oraz do aranżacji łazienki.

Najczęściej kupowane baterie to te z mieszaczem, czyli z uchwytem do regulowania temperatury wody. Ciekawą alternatywą są także baterie wyposażone w termostat. Wtedy ustawia się na nim pożądaną temperaturę, którą bateria stale utrzymuje dla maksymalnego komfortu kąpieli.

Gdy chodzi o estetykę, można przebierać w ciekawych wzorach. Wśród najmodniejszych baterii prysznicowych znajdują się obecnie proste modele podtynkowe z okrągłymi rozetami, a także baterie w kolorze czarnym, które świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach w stylu loft. 

Zatem dobór właściwej armatury prysznicowej ma duże znaczenie – warto dopasować ją tak, by codzienne prysznice były zawsze w pełni wygodne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *