Łazienka Przechowywanie

Nowoczesna łazienka: kolory, wyposażenie, dodatki

Nowoczesna aranżacja wnętrz cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem – także w łazienkach. By uzyskać stylowy rezultat, warto zwrócić uwagę na trzy główne czynniki, a dokładnie na jej kolorystykę, zastosowane wyposażenie i dodatki.

Wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu są proste, przyjemne dla oka, a przy tym funkcjonalne i dodatkowo łatwe w sprzątaniu. To także kapitalna recepta na łazienkę. O czym warto pamiętać przy jej urządzaniu?

 

Kolory w nowoczesnej łazience

 

Nowoczesna łazienka kolor ma najczęściej stonowany. Nie oznacza to jednak wcale, że musi być ona wykończona na biało, chociaż to jeden z najpopularniejszych wariantów w tych wnętrzach.

Również nowoczesne łazienki świetnie wyglądają wtedy, gdy urządzone są w kolorze szarym, beżowym. Mogą mieć też efektowne akcenty kolorystyczne, na przykład czarne, szmaragdowe, granatowe czy bordowe.

Warto jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z zestawem kolorów i wzorów – w nowoczesnych wnętrzach powinno się wcielić w życie zasadę less is more, czyli mniej to więcej.

Nowoczesne wyposażenie łazienkowe

 

W nowoczesnej łazience nie może zabraknąć wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia, między innymi umywalki, wanny albo prysznica oraz WC. Często w takich pomieszczeniach gości też bidet.

Nowoczesne wyposażenie łazienkowe najczęściej bazuje na prostych, minimalistycznych sanitariatach i armaturze. Wśród popularnych propozycji znajdują się między innymi prostokątna, nablatowa umywalka 60×40 cm, wanna przyścienna lub narożna, kabina prysznicowa typu walk-in z płaskim brodzikiem albo bez brodzika, a także toaleta wisząca z zestawem podtynkowym.

 

Dodatki do łazienki w nowoczesnym stylu

 

Dopełnieniem nowoczesne łazienki są dodatki, które mogą podkreślić jej charakter. Co warto wybrać?

Do nowoczesnych wnętrz świetnie nadają się między innymi zestawy akcesoriów łazienkowych w nowoczesnym stylu – mydelniczka, dozownik na mydło, kubek i inne elementy dopasowane do aranżacji, żywe kwiaty w doniczkach. Nie należy przesadzać z dodatkami, ponieważ w nowoczesnym wnętrzu nie stosuje się dużej liczby dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *