Przechowywanie Wystrój Wnętrz

Praktyczne akcesoria łazienkowe. Co warto kupić?

Dobór stylowych akcesoriów łazienkowych powinien bazować nie tylko na ich wyglądzie, ale również na funkcjonalności. Jakie dodatki sprawdzą się w łazience? Sprawdź, co warto kupić, aby korzystać z niej komfortowo każdego dnia!

W łazience duże znaczenie mają nie tylko sprzęty przeznaczone do utrzymania higieny jak umywalka, wanna, prysznic czy WC. Równie istotne są niewielkie akcesoria, które także pełnią ważną rolę – pomagają w utrzymaniu higieny, a także mogą być efektownym dopełnieniem wnętrza.

 

Dozownik do mydła i mydelniczka

 

To podstawowe akcesoria przeznaczone do łazienki, dlatego nie można zapominać o ich zakupieniu przy aranżowaniu wnętrza. Obecnie producenci mogą zaprezentować szeroką gamę modnych modeli do klasycznych i nowoczesnych wnętrz, dlatego można łatwo dopasować je do wystroju.

Dozownik do mydła może być wykonany z przezroczystego szkła – prostego albo kryształowego. Także popularne są pojemniki ceramiczne, kamionkowe, które mają naturalny, rustykalny wygląd. Luksusowym dopełnieniem łazienki mogą być z kolei dozowniki z kamienia naturalnego jak marmur.

Gdy w łazience korzysta się ze zwykłego mydła w kostce, warto dokupić do niego mydelniczkę – drewnianą, ceramiczną lub metalową.

 

Szczotka do WC

 

Także w łazience powinna znaleźć się szczotka do WC. To praktyczny dodatek umożliwiający łatwiejsze utrzymanie higieny w toalecie. Szczotka do WC może być umieszczona w prostym, otwartym pojemniku lub może być to pojemnik zamknięty, z pokrywką.

Przy wyborze odpowiedniego modelu warto pamiętać o tym, żeby współpracował on z różnymi szczotkami, by można było je łatwo wymieniać po ich zużyciu.

Dodatkowe akcesoria

 

W łazience można także zastosować inne praktyczne akcesoria, na przykład mogą być to:

  • pojemnik na chusteczki – przeznaczony od umieszczenia chusteczek w pudełku
  • kubek na szczoteczki do zębów oraz na wodę – szklany, ceramiczny
  • uchwyty na ręczniki – dopasowane do stylu aranżacji wnętrza
  • lusterko stojące – pomocne przy wykonywaniu makijażu
  • tacka – do przechowywania różnych drobiazgów

 

 • wieszak na papier toaletowy – może być przeznaczony do montażu na ścianie lub o ustawienia na podłodze

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *