Przechowywanie

Praktyczne półki do łazienki – pod prysznic, na ręczniki i kosmetyki

Przechowywanie w łazience może opierać się nie tylko na meblach łazienkowych. Dodatkowe półki mogą zapewnić wtedy łatwy dostęp do potrzebnych kosmetyków czy ręczników.

Półki w łazience mogą mieć postać wykonanych w konstrukcji ścian wnęk, ale również można zakupić je jako gotowe i po prostu zamontować na ścianie lub zawiesić na kabinie prysznicowej. Oto przegląd najpopularniejszych modeli!

Półki pod prysznic

 

Pod prysznicem stosuje się różne rodzaje kosmetyków – szampony, odżywki, żele do mycia ciała. Właśnie dlatego konieczne jest także miejsce do ich przechowywania. Można umieścić je na rancie brodzika prysznicowego, ale schylanie się po nie może być kłopotliwe. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest wtedy półka do kabiny prysznicowej, która ułatwi przechowywanie.

Najprostsze półki do kabin prysznicowych nie wymagają montażu – są one umieszczane za pomocą specjalnych haków na kabinie prysznicowej. W sprzedaży dostępne są także modele przeznaczone do montażu naściennego – także półki narożne, które umieszczane są w narożniku kabiny.

Do produkcji półek – koszyków do kabiny prysznicowej stosowane są różne materiały. Najczęściej to chromowany metal w srebrnym kolorze, ale dostępne są również modele wykonane z tworzywa w kolorze białym, czarnym.

 

Półka na ręczniki

 

Aby przechowywanie ręczników w łazience mogło być jeszcze łatwiejsze, warto zdecydować się na specjalną półkę. Montowana naściennie półka na ręczniki do łazienki składa się wtedy z powierzchni, na której można umieścić ręczniki, a także może zawierać dodatkowe haczyki lub półki. 

Półki na ręczniki doskonale sprawdzą się wtedy, gdy zostaną zamontowane przy wannie albo kabinie prysznicowej – wtedy umieszczone na nich ręczniki mogą być zawsze pod ręką.

 

Półka na kosmetyki

 

W łazience można także zastosować dodatkową półkę na kosmetyki, na przykład umieszczoną pod lustrem albo obok lustra. Zapewnia ona wtedy łatwy dostęp do kosmetyków pielęgnacyjnych, kolorowych, akcesoriów kosmetycznych.

Różne półki do łazienki można zakupić także w sklepach internetowych – produkty będą dostarczone pod wyznaczony adres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *