Przechowywanie Wystrój Wnętrz

Uchwyty do szklanek – praktyczne i eleganckie akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe to nie tylko mydelniczka, dozownik do mydła czy szczotka do WC. Dla wielu osób niezbędnym dodatkiem są także uchwyty do szklanek, które przeznaczone są do montażu na ścianie. 

W łazience ze szklanek korzysta się przede wszystkim podczas mycia zębów – są one używane do przechowywania szczoteczki i pasty, a także do napełniania, by przepłukać wodą jamę ustną. Takie akcesoria mogą wchodzić w skład większych zestawów łazienkowych i można kupić je osobno – także jako element serii, by stworzyć estetycznie prezentujący się komplet

 

Stylowe uchwyty na szklanki do łazienki 

 

Gdy w łazience mają zagościć użyteczne uchwyty do szklanek, w takim przypadku w pierwszej kolejności warto dopasować je do wyglądu wnętrza. Chociaż może wydawać się, że takie akcesoria nie będzie zaburzały jego aranżacji, to jednak mają wtedy także duże znaczenie.

Nowoczesne uchwyty mają prosty, minimalistyczny kształt. Najczęściej mają specjalne uchwyty na szklanki przytrzymujące je w połowie, ale również dostępne są modele, na których stawia się szklankę. Do wyboru są różne kolory – chromowana stal, zloty, miedziany, czarny czy szary to tylko kilka z nich.

Z kolei w tradycyjnie urządzonych wnętrzach popularne są uchwyty wyróżniające się bardziej fantazyjnym kształtem, na przykład zdobione ornamentami florystycznymi i innymi dekorami. Dominują klasyczne kolory jak biały czy beżowy, ale również świetnym wyborem będzie złoty lub stare złoto.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Dobierając właściwe uchwyty do szklanek, nie można zapominać też o kwestiach praktycznych, aby korzystało się z nich wygodnie i mogły one posłużyć na wiele lat.

Najlepiej wybrać modele, które wykonane są z metalu, a nie z tworzywa malowanego tak, aby przypominały metal. Farba na tworzywie z czasem zacznie się łuszczyć, dlatego cały uchwyt przestanie wyglądać atrakcyjnie.

Warto także zwrócić uwagę na rodzaj szklanek, jeżeli wchodzą one w skład zestawu. Najlepiej, aby były wykonane z solidnego, grubszego szkła, które będzie mogło posłużyć na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *