Łazienka Wystrój Wnętrz

Umywalki nablatowe – wybierz najlepszy model do swojej łazienki

Dzisiaj w aranżacji łazienek coraz częściej można zauważyć umywalki nablatowe. To doskonały wybór nie tylko do nowoczesnych, ale i klasycznych wnętrz. Jaki model wybrać do swojej łazienki? Oto praktyczne porady dla kupujących.

Umywalka nablatowa jest przeznaczona do montażu bezpośrednio na blacie. Blat może być także elementem szafki łazienkowej, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania. W sprzedaży można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego warto poszukać inspiracji i porad, by podjęta decyzja okazała się tą najbardziej trafną.

 

Kształty umywalek nablatowych

 

Umywalki nablatowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach do wyboru. Te o prostokątnym kształcie świetnie sprawdzą się we współczesnych aranżacjach, natomiast to owalne czy okrągłe mają uniwersalne zastosowanie u mogą sprawdzić się w każdym wnętrzu.

Poza kształtem ważny jest też wspomniany rozmiar, ponieważ producenci przygotowali ciekawe modele zarówno do tych większych, jak i do mniejszych pomieszczeń. Przykładowo, umywalki 60×40 cm sprawdzi się łazience o średniej wielkości, natomiast do mniejszych łazienek można zdecydować się na modele o kompaktowych wymiarach, na przykład 30×30 cm. Oczywiście, warto pamiętać o tym, że wielkość umywalki wpływa na komfort codziennej higieny, dlatego należy uwzględnić ten parametr przy planowaniu łazienki.

Nie tylko biała ceramika

 

Umywalki nablatowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej to biała ceramika, która ma uniwersalny wygląd i pasuje do każdej aranżacji. 

Biała ceramika jest świetnym wyborem do współczesnych wnętrz. Wykończona w nowoczesnym stylu łazienka kolor może mieć nie tylko biały, lecz też szary, beżowy, może mieć czarne detale. Do wszystkich z nich będzie pasować biała umywalka nablatowa. Analogicznie jest w przypadku wnętrz klasycznych.

Jednak biel to jeszcze nie wszystko – w salonach łazienek dostępne są także umywalki w kolorze beżowym, szarym, czarnym, niebieskim, czerwonym, zielonym, wykonane z przezroczystego i barwionego szkła, a nawet dekoracyjnie malowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *