Łazienka

Wanna do łazienki – jak wybrać tę najwygodniejszą?

Dobór odpowiedniej wanny często nastręcza dużo trudności. Asortyment jest spory, dlatego często pojawia się pytanie – jaką wannę do łazienki kupić? Przy poszukiwaniu idealnego modelu warto zwrócić szczególną uwagę na jego komfort.

Wannę do łazienki wybiera się przede wszystkim po to, aby rozkoszować się relaksującymi kąpielami. Właśnie dlatego wanna jest idealnym miejscem do urządzenia domowego Spa. By można było korzystać z niej wygodnie, kluczowe są zastosowane do jej wykonania materiały, a także rozmiar i kształt.

 

Wanna łazienkowa: materiały

 

Aktualnie najczęściej wanny wykonuje się z akrylu. To estetyczne, wytrzymałe tworzywo sztuczne, które idealnie nadaje się do łazienek. Jest także przyjemne w dotyku i ma właściwości antypoślizgowe, dlatego gwarantuje pełen komfort kąpieli.

Przy doborze wanny warto zrezygnować z modeli stalowych, emaliowanych. Kiedyś były bardzo popularne, ale obecnie są już rzadko spotykane w sklepach. Są głośne, chłodne i łatwo się rysują.

Ciekawym wyborem będzie za to wanna wykonana z konglomeratu kamiennego. Do ich wykonania stosuje się zmielony kamień naturalny łączony z żywicą.

Wanna łazienkowa: kształt

 

W sprzedaży można znaleźć różne warianty kształtów wanien – dobór właściwego formatu powinien być powiązany głównie z miejscem montażu oraz z dostępną przestrzenią.

Jako wanna przyścienna najczęściej wykorzystuje się modele prostokątne oraz asymetryczne – ze ściętym bokiem, o kształcie przypominającym trójkąt. Wanny o asymetrycznym kształcie mogą także sprawdzić się w małych wnętrzach, by zapewnić komfort kąpieli.

Druga opcja to wanny wolnostojące. W tym przypadku do dyspozycji jest wiele ciekawych kształtów, na przykład wanny prostokątne, kwadratowe, wanny okrągłe oraz wanny owalne. Można dopasować je do wnętrz nowoczesnych i klasycznych.

 

Wanna łazienkowa: wymiar

 

Aby korzystanie z wanny było wygodne, warto też wybrać tą o odpowiednim rozmiarze. 

Świetnym zakupem będą wanny 180×80 cm, które gwarantują wystarczająco dużo miejsca także dla dwóch osób. Gdy jednak przestrzeń nie pozwala na ich montaż, wannę dopasowuje się do wymiarów łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *